Święto Patrona Szkoły

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-03-19 | Views: 180

„Jesteście młodzi, Świat przed Wami otwarty”

Józef Zachariasz Bem

Od 58 lat w naszej szkole odbywają się obchody Dnia Patrona, które przypadają w miesiącu marcu.

14 marca to dzień urodzin patrona Szkoły Podstawowej nr 7, natomiast 19 marca to dzień jego imienin. Aby przybliżyć uczniom, sylwetkę Józefa Zachariasza Bema, niestrudzonego żołnierza, człowieka o licznych talentach, który całe życie poświęcił idei walki narodowowyzwoleńczej, Samorząd Uczniowski ogłosił XVIII szkolny konkurs pod hasłem „Co wiemy o patronie szkoły". W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:

I miejsce Olga Cichowska klasa VIII c

II miejsce ex aequo Cyprian Palczewski klasa VII a, Urszula Doktór klasa IV s, Mateusz Konieczny klasa IV s

III miejsce ex aequo Michał Maćkowiak klasa III a, Borys Chlasta klasa VII s

Wyróżnienia: Antonina Byrchcy klasa IV a, Daria Bieganek klasa III a, Agnieszka Kląskała klasa V c, Karolina Pazdan klasa III a, Konkurs został przygotowany przez p. Elżbietę Bachorską i p. Violettę Lebdę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!