Wielkanocne kartki nagrodzone

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-04-08 | Views: 180

Twórcze zaangażowanie uczniów Siódemki wpisuje się w piękną tradycje Świąt Wielkiej Nocy.

Aby ocalić od zapomnienia polskie symbole, uczniowie na zajęciach lekcyjnych zdobili pisanki, wykorzystując tradycyjne wydmuszki lub styropianowe jajka. Były pisanki drapane, zwane drapankami, pisanki tworzone techniką akrylową, oklejane materiałami plastycznymi, malowane.

Aby propagować tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi został ogłoszony konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”, który wpisany już jest poniekąd w tradycję Samorządu Uczniowskiego klas IV – VIII.  Na konkurs wpłynęło ponad pięćdziesiąt kartek, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Młodzi twórcy w różnorodny sposób zobrazowali tematykę konkursu. Kartki wielkanocne zostaną przekazane podopiecznym Domu Opieki Społecznej im. siostry M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim. Koordynatorami konkursy była Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!