Wieczornica poetycka w ramach projektu ,,Cztery pory roku”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-11-25 | Views: 1077

Spotkanie z poezją

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się wieczornica poetycka w ramach projektu ,,Cztery pory roku”.

Uczniowie spotkali się w ten listopadowy wieczór, aby przy blasku świec przeżyć wspólne chwile z literaturą liryczną. Przywitała wszystkich pani Małgorzata Mizerna-wicedyrektor szkoły. Artystycznie spotkanie rozpoczął Michał Szpajda, który jest uzdolnionym muzykiem. Pan Michał zagrał na gitarze i zaśpiewał utwory własnej kompozycji. Zaproszeni na uroczystość młodzi poeci zapoznali się również z werdyktem jury, które oceniło i nagrodziło wybrane wiersze. Każdy laureat odczytał przed publicznością swój utwór. Zostały przyznane następujące nagrody:

I. miejsce Natalia Pokrywa -,,W moim pokoiku”

II.miejsce Julia Spaleniak-,,Mała jabłonka”

Aleksandra Przybylska-,,Kot”

III.miejsce Marta Żywica-,,Moja mama”

Wyróżnienia:

Daria Czarnecka -,,Kim jesteś mamo”

Nikodem Rachwalski-,,Jesień”

Aleksander Woliński-,,Jesień”

Franciszek Pluciński-,,Świerszcz”

Szymon Stachowicz-,,Wiersz dla mamy”

Kacper Szymoniak-,,Moja mama”

Filip Mrowiński-,,Drzewo na łące”

Magdalena Wawrzyniak-,,Bałwan”

Faustyna Blandzi-,,Jesienne koraliki”

Zuzanna Greber-,,Przyroda”

Każdy uczestnik spotkania przy świecach otrzymał upominek i dyplom. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom piszącym poezję. Jest to sztuka niełatwa, bo wymaga wyobraźni i talentu. Mamy nadzieję, że twórczość poetycka stanie się pasją dla wielu naszych dzieci i rozbudzi w nich miłość do książek i literatury. Wieczór z poezją w Szkole Podstawowej nr 7 był chwilą ,którą  warto było przeżyć. Obecni na wieczornicy rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Odpowiedzialne za przygotowanie wieczornicy były: Violetta Lebda, Elżbieta Bachorska, Grażyna Krolek ,Aurelia Paczkowska.

autor: Grażyna Krolek

Galeria-zobacz