Lekcja przyrody z ornitologiem

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-12-09 | Views: 952

Uczniowie realizują pojekt ...

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cztery pory roku” w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się spotkanie uczniów z ornitologiem, przedstawicielem Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków p. Pawłem Dolatą.

Podczas zajęć uczniowie poszerzyli wiedzę na temat różnych gatunków ptaków zamieszkujących nasze tereny. Dowiedzieli się o wędrówkach ptaków, miejscach ich żerowania, zakładania gniazd jak również o ich obrączkowaniu. Dzięki tej metodzie mogli dowiedzieć się, jakimi trasami zmierzają nasze bociany na zimowiska, skąd przylatują stada gawronów. Uczniowie mogły zobaczyć, dotknąć, porównać „obrączki” ptaków jak również zobaczyć lunetę służąc do obserwacji skrzydlatych przyjaciół. Młodzi przyrodnicy zdobyli wiedzę na temat migracji, zimowania i dokarmiania ptaków. Rozpoznawali je po upierzeniu. Poznali ciekawostki, przysłowia związane różnymi gatunkami ptaków. Niecodzienna lekcja przyrody była z pewnością jedną z form poszerzenia wiedzy przyrodniczej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV a i b pod opieką nauczyciela przyrody Violetty Lebdy.

Galeria-zobacz