Zadanie w ramach realizacji projektu „Cztery pory roku”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-03-11 | Views: 1067

Kalendarze wydarzeń ekologicznych

Uczniowie już od najmłodszych lat poznają problemy ekologiczne i włączają się w ochronę przyrody.

Uczą się, że działalność człowieka musi być podporządkowana zachowaniu praw przyrody i utrzymaniu równowagi w naturze. Wdrażanie uczniów do czynnego uczestnictwa w różnych przedsięwzięciach na rzecz ochrony przyrody przyczynia się do wychowania pokoleń odpowiedzialnych za środowisko naturalne, pokoleń, dla których jest oczywiste, że stosunek do przyrody jest świadectwem ich kultury. W ramach realizacji projektu „Cztery pory roku” uczniowie klas IV – V wykonywali kalendarze z wydarzeniami ekologicznymi i akcjami na rzecz ochrony przyrody. Wzbogacili swoją wiedzę związana z problemami otaczającej nas przyrody. Wykazali niesamowitą inicjatywę twórczą tworząc oryginalne i niepowtarzalne prace.