Wycieczka do Kielc i Oblęgorka

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-01 | Views: 837

Z wizytą u Henryka Sienkiewicza

W dniu 12 października 2016 roku 38 uczniów z klas IV – VI wzięło udział w wycieczce do Kielc i Oblęgorka.

Uczniowie zwiedzili dworek Henryka Sienkiewicza oraz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. ,,Z wizytą u Henryka Sienkiewicza”. Dzięki temu mieli okazję zobaczyć jak żyli członkowie rodziny pisarza, jakie mieli upodobania, co jadali, jak spędzali wolny czas. Prezentacja multimedialna zawierająca liczne fotografie oraz fragmenty listów i zachowanych wspomnień, pozwoliła uczestnikom wycieczki przenieść się w czasie i poczuć jak goście oblęgorskiego pałacyku z dawnych lat. Spotkanie zakończyło się pokazem parzenia herbaty w samowarze. Niebywałą atrakcją okazała się też wizyta w Kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy. Wszyscy mieli niepowtarzalną okazję nie tylko obejrzeć ciekawą ekspozycję zabawek  z różnych okresów historycznych, ale mogli pobawić się zabawkami, o których już dziś zapomniano. Okazało się, że mimo upływu czasu i wszechobecnej nowoczesności, współczesne dzieci doskonale się bawiły, a opiekunowie z nostalgią przyglądali się zabawkom z własnego dzieciństwa. Ten bardzo udany wyjazd – to efekt realizacji projektów edukacyjnych: ,,Śladami Henryka Sienkiewicza” oraz ,,Książka skarbnicą wiedzy”, które realizowane są w naszej szkole. Projekty realizowane są przez nauczycieli  zespołu humanistycznego, a opiekę podczas wycieczki sprawowały: Anna Kubiak, Violetta Lebda i Aurelia Paczkowska.

autor: Aurelia Paczkowska