Podążamy śladami Henryka Sienkiewicza

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-04-13 | Views: 913

Uczniowie projektowali okładkę do książki

W Szkole Podstawowej nr 7 w obecnym roku szkolnym jest realizowany projekt edukacyjny, Śladami Henryka Sienkiewicza”.

Zadanie to jest związane z postacią wybitnego pisarza, który jest Patronem Roku 2016.Uczniowie i nauczyciele włączają się w różnorodne działania, które mają na celu poznanie życia i twórczości polskiego Noblisty z dziedziny literatury. Kolejnym podjętym zadaniem było wykonanie przez dzieci projektu okładki do powieści, W pustyni i w puszczy” i udział w cyklu lekcji na temat losów bohaterów literackich -Stasia i Nel. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych badaczy i wyzwalały moc niezwykłych pomysłów i kreatywności. Uczenie się poprzez poznawanie, szukanie i projektowanie jest bardzo dobrym sposobem na rozwój młodego człowieka. Okazuje się, że postać Henryka Sienkiewicza może ciekawić współczesnego ucznia. Książki o Stasiu i Nel, panu Michale Wołodyjowskim, Andrzeju Kmicicu i Zbyszku z Bogdańca  są ciągle żywe i rozpalają wyobraźnię. Są nawet i tacy, którzy po przeczytaniu powieści o Krzyżakach, próbują mówić językiem Sienkiewiczowskim.

Odpowiedzialnymi za realizację projektu są: Samorząd Uczniowski i wszyscy nauczyciele.