The greatest christmas Songs

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2020-01-08 | Views: 618

Realizacja projketu: Bogactwo Kultur Inspiracją Naszego Rozwoju

Stowarzyszenie „Czas dla Dzieci” oraz Szkoła Podstawowa nr 7 była inicjatorem i organizatorem miejskiej uroczystości świątecznej w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem: „Bogactwo Kultur Inspiracją Naszego Rozwoju” współfinansowanego przez Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uroczystość odbyła się dnia 17 grudnia w Ostrowskim Forum Synagoga.

W programie spotkania znalazły się:
- Przedstawienie świąteczne w języku angielskim  w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego -uczniów  kl. 1-3
- Szkolny Konkurs  Pastorałek i Piosenek Świątecznych „The Greatest Christmas Songs”
- Występ Zespołu Alter-Ego
- Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka na logo międzynarodowego Programu Erasmus + pt: „ I see You, I hear You, I feel You”

Konkurs „The Greatest Christmas Songs”  po raz pierwszy zorganizowany w poszerzonej formule obejmującej również obcojęzyczne przeboje świąteczne. W konkursie wzięło udział 22 solistów prezentujących się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas I – IV i V – VIII. W obrębie tych kategorii miał również miejsce podział na występy w języku polskim i obcym, więc w sumie publiczność licznie zgromadzona w ostrowskim Forum Synagoga wysłuchała 27 piosenek. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Aleksandra Kiełb-Szawuła (wokalistka zespołu U Studni, autorka ballad poetyckich i pastorałek), Kinga Wojtczak (uzdolniona wokalnie nauczycielka języka angielskiego) oraz Artur Bartczak (kierownik Referatu  Oświaty Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, po godzinach – wokalista, gitarzysta i pianista). Jurorzy po uważnym wysłuchaniu propozycji konkursowych, zgodnie stwierdzili, że wydanie werdyktu było dla nich ogromnie trudnym zadaniem, ponieważ niemal wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie.
Laureatami Szkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych zostali:
•    w kategorii klas I – IV, piosenki polskie:
- Kinga Handke (kl. 1a) – 1 miejsce,
- Helena Popiel (kl.3a) – 2 miejsce,
- Bartosz Jaśkiewicz (kl. 3b) – 3 miejsce;
•    piosenki obcojęzyczne:
- Antonina Małecka (kl. 3a) – 1 miejsce,
- Magdalena Wypych (kl. 2a) – 2 miejsce,
- Joanna Gawronek (kl.3a) – 3 miejsce
•    w kategorii klas V – VIII, piosenki polskie:
- Maria Kupczyk  (kl. 8a) – 1 miejsce,
- Marta Popiel (kl. 6a) – 2 miejsce,
- Zuzanna Kasprzak (kl. 6c) – 3 miejsce;
•    piosenki obcojęzyczne:
- Maria Kupczyk (kl. 8a) – 1 miejsce,
- Zuzanna Gozdowska (kl. 6c) – 2 miejsce.
W przerwie przesłuchań organizatorzy konkursu zapewnili publiczności atrakcję w postaci występu ostrowskiego chóru kameralnego Alter Ego, który zaprezentował kilka kolęd polskich w opracowaniu na czterogłosowy chór a capella.

Konkurs przygotowały: Ewa Bartczak, Agnieszka Gębuś i Justyna Wojtkowiak.

Galeria zdjęć - zobacz