Jazzowa zima

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-01-29 | Views: 701

W piątek 27. stycznia uczniowie klas I-III pożegnali szkołę na czas ferii zimowych przy dźwiękach muzyki jazzowej.

Było to już drugie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami z Filharmonii Kaliskiej. Tematem spotkania był jazz. Muzyka jazzowa pozwala na pokazanie tematów muzycznych na tysiące sposobów. Usłyszeliśmy świąteczne piosenki w nowej odsłonie muzycznej. Była swingująca „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi” jako bossa nova, ballada jazzowa pod tytułem „Lulajże Jezuniu”. Okazało się, że w jazzie wszystko jest możliwe. Wysłuchane utwory zmieniły nasze wyobrażenia o muzyce świątecznej. Wszyscy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tej ciekawej lekcji. Był to czas dobrej zabawy i nauki.

autor: Dorota Lebda