Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-11-17 | Views: 566

„W wychowaniu dzieci, pomagają też poeci”, pod takim hasłem odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III.

Celem konkursu było wspieranie rozwoju osobowości uczniów w zakresie kompetencji społecznych, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzenie zainteresowania poezją. Uczestnicy konkursu przygotowali wiersze wybranych przez siebie autorów o tematyce zachęcającej do przestrzegania norm społecznych i zasad kultury, a także promującej pozytywne postawy.  Komisja konkursowa w składzie panie: Małgorzata Mizerna, Anna Kubiak i Katarzyna Wencławiak wyłoniła laureatów. Na poziomie klas pierwszych pierwsze miejsce zdobyła Daria Bieganek z klasy I a, drugie miejsce - Igor Figaszewski z klasy I b, trzecie miejsce - Ksawery Maciejewski z klasy I c. W klasach drugich pierwsze miejsce zajęła Amelia Białek z klasy II d, drugie miejsce - Hanna Tomalak również z klasy II d, a trzecie miejsce Gaja Matysek z klasy II a.  Laureatkami na poziomie klas trzecich zostały: Helena Popiel z klasy III a – I miejsce, Antonina Małecka z klasy III a – II miejsce i Agnieszka Kląskała z klasy III c– III miejsce.  Laureatki pierwszego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 26 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2.

Gratulujemy uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

autor : Dorota Lebda