Przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-11-19 | Views: 444

W dniach 12 - 13 listopada uczniowie klas I  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Gościem spotkania była pani wicedyrektor Bogna Roszyk, które zachęcała pierwszoklasistów do częstego  odwiedzania biblioteki i czytania książek. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Mole książkowe” przygotowane przez członków Koła Przyjaciół  Biblioteki , uczennice i uczniów  klasy VII b.  Podczas przedstawienia uczniowie  pochwalili się swoją wiedzą na temat znajomości bajek i baśni i poszanowania książek. Następnie  zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali uroczyście  pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Anna Kubiak nauczyciel – bibliotekarz wyraziła  nadzieję, że nowo pasowani czytelnicy będą częstymi gośćmi w bibliotece i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

autor: Anna Kubiak