Z wizytą w piekarni ,,Jubilatka”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-08 | Views: 471

W ramach realizacji zadań programu ,,Otwarta Firma”  uczniowie klasy Ic  w dniu 5 grudnia udali się na wycieczkę do Piekarni ,,Jubilatka”.

Podczas wycieczki dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Miały okazję zobaczyć jak wygląda piekarnia i w jakie urządzenia jest wyposażona. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki na temat jak wyrasta ciasto, jakie są potrzebne produkty do wypieku różnych gatunków pieczywa oraz jakie są etapy wypieku chleba. Zobaczyły również maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Na koniec wycieczki dzieci  otrzymały słodką niespodziankę, pyszne ciasteczka i pierniczki. Dziękujemy pracownikom piekarni za przybliżenie zawodu piekarza oraz za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

autor: R.Wilkowska-Koperdowska