Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,, IV Turniej na Zamku- potyczki wierszowane”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-10 | Views: 498

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,IV Turniej na Zamku- potyczki wierszowane” był Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu Dobrzymiu.

Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności w dziedzinie poezji. Każdy uczestnik mógł zgłosić jeden swój  utwór. Na konkurs nadesłano ponad 260 wierszy z całej Polski. Jury wyłoniło 22 finalistów, wśród których znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 Mateusz Gumienny.  Gala finałowa odbyła się 7 grudnia w pięknym zamku w Golubiu Dobrzymiu. Każdy finalista prezentował swój tekst przed publicznością, następnie brał udział w warsztatach literackich przygotowanych przez organizatorów. Dostrzeżenie przez jury tekstu Mateusza jest dla ucznia sukcesem. Cieszy fakt, że ostrowska młodzież promuje rodzinne miasto dzięki swoim  talentom literackim. Opiekunem Ucznia jest polonistka Grażyna Krolek.

autor: Grażyna Krolek