Nagrody dla uczennic w Walentynkowym Konkursie Literackim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-02-13 | Views: 535

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Walentynkowy Wiersz Miłosny”.

Celem wydarzenia jest promocja uzdolnionej literacko młodzieży. 12 lutego w czytelni biblioteki odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 zostały laureatkami poetyckich zmagań. Natalia Pokrywa uzyskała II miejsce w kategorii klas VII- VIII za wiersz ,,Tatuaże”, uczennica Paulina Hanćkowiak zdobyła II miejsce w kategorii klas IV- VI za wiersz ,,Anioł”. Jury konkursu zaprezentowało recenzje każdego z nagrodzonych utworów. Dodatkową atrakcją było odczytanie wierszy laureatów przez grupę aktorów z Ostrowskiego Centrum Kultury. Uczniowie otrzymali dyplomy i bardzo ciekawe nagrody książkowe. Opiekunami laureatek są polonistki Grażyna Krolek i Joanna Dryjańska.

autor: Grażyna Krolek