Szkolny etap Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-02-28 | Views: 394

„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz”.

Etap szkolny XXII edycji Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych odbył się dnia 26 lutego 2020  roku.

 

 

 Skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Głównymi celami tego przedsięwzięcia jest wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni ,wyłonienie mistrzów ortografii, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji oraz rozbudzanie ambicji uczniów i kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa.  W etapie szkolnym wzięło udział 19 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy podjęli się napisania trudnego dyktanda. Do kolejnego etapu, który odbędzie się 24 marca w Szkole Podstawowej nr 5 przeszły trzy uczennice. Są to: Kinga Sorbjan z klasy 3 b, Maria Binek z klasy 3 c i Hanna Tomalak z klasy 2 d. 

Kinga Sorbjan zajęła I miejsce, Hanna Tomalak zdobyła miejsce II, a Maria Binek miejsce III.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

 

Organizatorami konkursu są: Ostrowskie Towarzystwo Naukowe, Stowarzyszenie Przyjaciele Szóstki, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie  Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wielkopolskim, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego  w Ostrowie   Wielkopolskim, ABISAL s. c. –wydawca gazety Nasz Rynek, a  Patronat medialny  objął Nasz Rynek.

Honorowy Patronat nad całym przedsięwzięciem objęli; Rada Języka Polskiego oraz pani Beata Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

autor: Alicja Baranek

Galeria - zobacz