Międzynarodowe Spotkanie uczniów i nauczycieli on-line

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2020-05-13 | Views: 440

Szkolny Klub Młodego Europejczyka realizuje zadania w ramach projektu Erasmus +

Od kilku tygodni większość uczniów europejskich szkół pozostaje w domach. Z powodu zagrożenia wirusem COVID19, zmienił się świat, w którym żyjemy.

Nie latają samoloty. Wizyty, które były zaplanowane w ramach projektów Erasmus trzeba było przełożyć. Do nielicznych zalet obecnej sytuacji należy cyfrowa rewolucja w edukacji. Nowoczesne technologie nigdy nie były tak obecne w naszym życiu jak teraz. W ramach projektów Erasmus uczniowie Siódemki już wcześniej łączyli się podczas zajęć ze szkołami partnerskimi w różnych zakątkach Europy. Dziś we własnych domach spotkali się ze znajomymi z Węgier, Finlandii i Turcji – partnerami projektu „Read, count and play – these skills will take you a long way” w aplikacji Zoom. Najpierw krótko się przedstawili, a potem mogli porozmawiać w międzynarodowych, 3-5 osobowych grupach. Wiele rozmów dotyczyło tego, jak wygląda ich dzień, jak się uczą, jak wyglądają ograniczenia w ich krajach. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 uczniów. Wiele tworzy było znajomych, bowiem dzieci już wcześniej poznały się podczas wizyt partnerskich.  Z naszej szkoły udział wzięły Kaja Śniegocka, Monika Derucka, Wiktoria Jaśkowiak, Karnelia Fulczyk oraz Marta Burkietowicz.  Spotkanie w takiej formie było organizowane po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Wiele osób było zaskoczonych możliwościami technicznymi, które są na wyciągnięcie naszej ręki.  Tak daleko, a jednak blisko.

Inicjatorem spotkania była Pani Monika Dryjańska- gratulacje

galeria zdjęć-zobacz