Ślubowanie 2020

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-10-22 | Views: 525

Wszystkie dzieci z pierwszej klasy po około dwóch miesiącach nauki obchodzą swoje niepowtarzalne święto.

To święto, to ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7. W tym roku szkolnym ten szczególny dzień miał miejsce we wtorek 20 października 2020 roku. Był on trochę mniej radosny niż wszystkie poprzednie. Od marca tego roku cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa i teraz w okresie jesienno-zimowym jest tak dużo zachorowań, że nie można było zaprosić do szkoły gości, a nawet rodziców, dla których ten dzień jest wielkim przeżyciem. Mimo to uroczystość się udała. Wszystkie dzieci złożyły przysięgę na sztandar szkoły ślubując być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przysięgi Pani Dyrektor  Urszula Twardowska pasowała każde dziecko na ucznia naszej Siódemki, pięknym kolorowym ołówkiem i wspólnie z paniami wicedyrektorkami Małgorzatą Mizerną i Bogną Roszyk wręczała pierwszakom prezenty. Piękne drewniane pudełko z przyborami malarskimi było prezentem od Pani Prezydent Beaty Klimek, natomiast słownik polsko-angielski ufundowała dzieciom Rada Rodziców. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci z klasy 2a, 3b, 6b i 6d Pod kierunkiem pań: Alicji Baranek i Elwiry Adamek. Dzieci przygotowały piękne tańce, piosenki i grę na instrumencie i\oraz prowadzenie uroczystości.Pan Grzegorz Jankowski zadbał o nagłośnienie i poczet sztandarowy, a dekorację wykonała pani Violetta Lebda oraz pani Elżbieta Bachorska.

Wszystkim osobom, które włożyły wkład w przygotowanie uroczystości Ślubowania

i Pasowania  na Ucznia serdecznie dziękujemy.

autor: Alicja Baranek