Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 laureatką XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-10-30 | Views: 393

Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju ,,Na skrzydłach motyla” i Młodzieżowy Dom Kultury z Chorzowa to organizatorzy XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Śląski Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny objęło Wydawnictwo ISKRY i Kwartalnik Kulturalny ,,Opcje”. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą, przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu kulturalnym kraju , kształtowanie kreatywnego spojrzenia na świat i promocja młodych talentów. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VI i VII- VIII z całej Polski. Jury przeczytało 164 zestawy utworów i nagrodziło 15 uczestników.  Wśród laureatów znalazła się Magdalena Rataj- uczennica klasy szóstej ,,b” ze Szkoły Podstawowej nr 7. Jurorzy nagrodzili Magdę za jej oryginalny zestaw wierszy  i przyznali uczennicy III miejsce.. Należy podkreślić, że konkurs literacki OKNO bardzo wysoko stawia poprzeczkę młodym literatom. W skład profesjonalnego  jury wchodzą współcześni polscy poeci i literaci. Gratulujemy Magdzie nagrody i życzymy jej dalszych wspaniałych  pomysłów na tworzenie poezji. Opiekunem uczennicy jest polonistka Grażyna Krolek.

autor: Grażyna Krolek