„Mój ulubiony bohater w utworach Marii Konopnickiej” – sukces plastyczny uczniów „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-10-31 | Views: 428

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 znaleźli się wśród laureatów konkursu plastycznego.

Młodzi plastycy mieli za zadanie w artystyczny sposób zinterpretować dowolny utwór Marii Konopnickiej. Dzięki konkursowi dzieci mogły, podczas zajęć plastycznych, wejść w niezwykły bajkowy, kolorowy świat poetki i wybrać się w malarską podróż z bohaterami jej utworów. Organizatorem już po raz XVIII była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Komisja konkursowa w składzie Barbara Zabłocka, Hanna Zielińska - Wiśniewska oraz Cezary Janiszewski wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczeń klasy pierwszej „a” Jarosław Doktór zajął I miejsce (op. Violetta Lebda), który swoją pracę namalował pastelami olejnymi przedstawiając przygodę Stefka Burczymuchy. Natomiast Helena Maleszka uczennica klasy drugiej „a” (op. Alicja Baranek) zajęła III miejsce, przedstawiając przygody krasnali i sierotki Marysi. Konkurs był okazją do odkrywania młodych talentów oraz stworzenia dzieciom możliwości publicznej prezentacji twórczych działań.

Gratulujemy!