Serce dla Seniorów

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-03-26 | Views: 300

W ostatnich dwunastu miesiącach nasze życie bardzo się zmieniło.

Pandemia zmusiła nas do zmiany planów i wprowadzenia nowych zasad w życiu. Dotkliwie odczuli to pensjonariusze Domu Opieki Społecznej. Tęsknota za bliskimi, spotkania jedynie przez Internet, kontakty przez telefon… To realia codziennego życia seniorów, którzy mimo wszystko wypatrują na znak, że świat o nich jednak nie zapomniał. W naszej szkole została przeprowadzona akcja zbiórki słodyczy. Zostały przygotowane świąteczne paczki, które wraz z kartkami z wielkanocnymi życzeniami własnoręcznie wykonanymi przez uczniów naszej szkoły, trafiły do czterdziestu czworga podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Zostały one przekazane na ręce dyrektor DPS Katarzyny Modrzyńskiej.  Otwartość serca, ofiarność naszych uczniów i ich rodziców przeszły nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i sprawili radość drugiemu człowiekowi. Koordynatorami przedsięwzięcia były Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.