Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2021

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-04-25 | Views: 314

W czwartek 22 br. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs  Matematyczny Kangur 2021.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W naszej szkole konkurs KANGUR ma także wieloletnią tradycję i każdego roku uczniowie chętnie w nim uczestniczą.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 74 uczniów z klas II – VIII.  Konkurs odbył się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy. Klasy młodsze pisały testy konkursowe w sali gimnastycznej, a klasy starsze w hali sportowej. Zgodnie z regulaminem konkursu na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. Po zakończeniu części pisemnej każdy uczestnik otrzymał upominek – układankę przestrzenną w formie breloczka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy wyników. Życzymy wszystkim wysokich lokat.