Read, Count and play

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2021-05-04 | Views: 311

Wirtualne spotkania w ramach projektu

Erasmus+ to program, który Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. J. Bema w Ostrowie Wielkopolskim realizuje systematycznie od ponad 10 lat, podnosząc jakość poziomu kształcenia, wzmacniając jego  europejski wymiar  w edukacji poprzez rozwijanie współpracy międzynarodowej między szkołąmi z całej Europy.

W okresie pandemii  partnerzy projektu „Read Count and Play - these skills will take you a long way” z  Finlandii, Irlandii, Turcji, Węgier, Portugalii  i Polski musieli  wypracować nowy model pracy, wzajemnej komunikacji i radzenia sobie z wyzwaniami,  tymi wynikającymi z konieczności pogodzenia pracy  zdalnej z realizacją zadań programu.

Ostatni tydzień kwietnia dla uczniów-  członków klubu Erasmus z ostrowskiej siódemki obfitował w międzynarodowe  spotkania w ramach realizacji projektu. Z powodu pandemii  zadania, które zostały zaplanowane do realizacji podczas wizyty w Finlandii zostały przeniesione do Internetu. Odbył się cykl wirtualnych spotkań. W poniedziałek 26 kwietnia  spotkali się  wszyscy partnerzy projektu, od wtorku nauczyciele i uczniowie łączyli się  oddzielnie z  każdą partnerską szkołą.  Tematem przewodnim spotkań były  kulinaria. Dzięki temu kilkudziesięciu uczniów klas szóstych i siódmych poznało najpopularniejsze dania Turcji, Finlandii, Węgier, Portugalii oraz Irlandii. Młodzież podjęła wyzwanie Flipgrid „Mój kraj w 60 sekund”. Powstały filmiki, na których w telegraficznym skrócie uczniowie prezentowali  swoje  państwo. Dla wielu osób była to pierwsza okazja, by zacząć praktycznie wykorzystywać swoje umiejętności językowe. Uczniowie byli ciekawi, jak wygląda życie ich kolegów i koleżanek, o której zaczynają szkołę, czy też mają zadania domowe, czy Finowie również latem kąpią się w Bałtyku, a nawet która jest godzina (między Finlandią a portugalską Maderą są 3 godziny różnicy czasu).  Realizując projekt wirtualnie wszyscy uczestnicy projektu przekonali się jak wiele możliwości  dają dzisiaj nowoczesne technologie, dzięki którym realną była międzynarodowa wirtualna  wizyta partnerów programu Erasmus+.   Jako koordynatorzy cieszymy  się, że uczniowie ostrowskiej siódemki podejmują nowe wyzwania, nie mają trudności w komunikowaniu się w językach obcych są  kreatywni, otwarci i czerpią radość z nowych kontaktów.

galeria zdjęć- zobacz