Warsztaty dla rodziców

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-05-05 | Views: 291

Dnia 04.05.21 w naszej szkole zostały przeprowadzone przez panią Alinę Gryczkę warsztaty dla rodziców pt: „Jak wspomóc moje dziecko w procesie uczenia się i zapamiętywania nowych treści. Mnemotechniki.”

Głównym celem szkolenia było pokazanie jak rodzice mogą pomóc dziecko w organizowaniu nauki oraz przedstawienie wybranych mnemotechnik, które ułatwiają przyswajanie i trwałe zapamiętanie nowego materiału. Rodzice brali aktywny udział w ćwiczeniach, które pozwalały im szybko zapamiętać nowe informacje przy zastosowaniu różnych mnemotechnik, a następnie odtworzenie ich z pamięci. Uczestnicy pomyślnie wykonywali zadania, które pokazały zasadność i korzyści z zastosowania różnych technik zapamiętywania.

Many nadzieję, iż zdobyta na warsztatach wiedza pozwoli rodzicom skutecznie wspomóc swoje dzieci w procesie edukacji.