Uczennice z Siódemki nagrodzone w XXIX Literackim Konkursie im. Marii Konopnickiej

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-05-17 | Views: 292

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego zostały nagrodzone w XXIX Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu. Konkurs od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego celem jest inspirowanie uczniów do intelektualnej pracy twórczej, propagowanie czytelnictwa i doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych formach literackich. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: proza i poezja. Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymały cztery nagrody. Klaudia Zaradna i Magdalena Rataj zdobyły równorzędne nagrody w dziedzinie poezji, w dziedzinie prozy nagrodę uzyskała Olga Kowalczyk, a wyróżnienie przypadło Weronice Moś. Serdecznie gratulujemy dziewczętom. Wierzymy, że sukces Klaudii, Magdy, Oli i Weroniki stanie się inspiracją dla innych młodych ludzi, którzy rozpoczną swoją przygodę z literaturą.  Gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów literackich.

Opiekunkami uczennic są Joanna Dryjańska i Grażyna Krolek.