Wszędzie dobrze, ale w szkole jednak najlepiej!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-05-25 | Views: 306

Majowy powrót do szkoły po kilkumiesięcznej nauce zdalnej był i zarazem jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla samych uczniów.

Młodzi ludzie zmienili swoje zainteresowana, relacje i na nowo muszą siebie poznać. Doskonałą okazją na zintegrowanie zespołu klasowego były zajęcia sportowo-integracyjne, rekreacyjne w ramach programu „Żyj aktywnie stop pandemia. Spotkanie zamiast komputera". W piątkowe popołudnie uczniowie klasy szóstej „b” wraz z wychowawcą Violettą Lebdą spotkali się na boisku szkolnym. Spotkanie rozpoczęło się od quizu „Czy pamiętasz naszą klasę, jak dobrze mnie znasz”. Nie zabrakło również życzeń dla koleżanek, które w tym dniu obchodziły swoje imieniny. Odbyły się ponadto rozgrywki sportowe, podczas których uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy w zespole oraz walkę fair play do samego końca. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem, przygotowanym przez rodziców. Czas spędzony z dala od komputera, pełny odprężenia, odpoczynku od obowiązków związanych z zdalną nauką, pozwolił na ponowne budowanie zintegrowanego zespołu klasowego, lepszego poznania siebie nawzajem oraz wzmocnienie więzi między uczniami.