Kinga Handke z klasy 2a laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-06-15 | Views: 102

 

Kinga Handke uczennica klasy 2a podopieczna pani Alicji Baranek wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów.

 

 

 Konkurs odbył się w czerwcu i skierowany był do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Uczestnicy musieli przesłać nagranie filmu z dowolnym programem solo lub z towarzyszeniem akompaniamentu.

Organizatorem konkursu w ramach V Festiwalu PRESTO był  Impresariat Muzyczny oraz Fundacja Jana Romanowskiego. Nadesłano 418 nagrań z całej Polski.Jury w składzie: dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor (przewodnicząca), Rafał Błaszczyk, Alicja Dragan, Jolanta Janczak, Michał Kot, Maria Murawa-Fraska, dr hab. Jan Romanowski oraz Kamila Wiśniewska-Czaja przyznało Kindze tytuł LAUREATA, który jest najwyższym regulaminowym laurem. Dla potrzeb konkursu Kinga nagrała dwa utwory: „Tamburyn” L. Obera oraz „Małego czardasza” M. Matuszewskiego. Na fortepianie akompaniowała Kindze pani Wiesława Lipińska. Wychowawczyni Alicja Baranek oraz koleżanki i koledzy Kingi ogromnie cieszymy się z odnoszonych przez uczennicę Siódemki sukcesów i wspieramy w rozwijaniu jej niezaprzeczalnego talentu muzycznego. Kinga bierze też udział w Muzycznym Konkursie online „Śpiew ptaków”. Zaliczyła już I etap.

Gratulujemy Kindze i życzymy dalszych sukcesów!