Wycieczka klasowa klasy 2a i 2c do Mikstatu

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-06-21 | Views: 92

 

W dniu 14 czerwca 2021 r. dwie klasy: 2a i 2c z wychowawczyniami panią Alicją Baranek i  panią Pauliną Klimek oraz panią Joanną Śniady wyjechały na zaległą wycieczkę. 

 

 

 W ubiegłym roku pandemia nie pozwoliła na wyjazdy, więc teraz czym prędzej się zmobilizowaliśmy i wyruszyliśmy do Mikstatu. Wyjazd został zorganizowany przez biuro wycieczkowe pana Grzegorza Serbakowskiego pod hasłem „Mikstat – las czeka na ciebie”. W programie wycieczki był spacer po lesie ze zbieraniem szyszek, zawody sportowe i konkurencje na czas, spotkanie z pszczelarzem i jego pszczołami oraz posiłek składający się z grillowanej kiełbaski i chlebka. Pogoda była piękna, słoneczna, więc dzieci w otoczeniu lasu i mnóstwa świeżego powietrza miały ogromny apetyt i wszystkie kiełbaski w mig zniknęły. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty pszczelarskie. Pszczelarz zabrał z sobą zabezpieczone, ale dobrze widoczne pszczoły oraz akcesoria pszczelarskie: dymarkę i strój pszczelarski. Dzieci wiele dowiedziały się o życiu pszczół w ulu – królowej i robotnic oraz jakie korzyści przynosi innym ludziom zakładanie pasiek i hodowla pszczół. Czas zabawy na wycieczce szybko minął i zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do swych domów.

Dziękujemy panu Grzegorzowi Serbakowskiemu za przygotowanie wyjazdu i umożliwienie dzieciom spędzenia z naturą wielu radosnych chwil!

Autor: Alicja Baranek 

Galeria - zobacz