Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-06-28 | Views: 199

 

25 czerwca w szkołach w całej Polsce uczniowie pojawili się po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby odebrać świadectwa.

Film z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/21.-zobacz

 

 

 

 Tegoroczne uroczystości z uwagi na reżim sanitarny musiały przybrać nieco inną formę.  Nie inaczej było w naszej szkole. Z uwagi na obostrzenia odbyły się dwie akademie – dla klas VIII i III. Każda składała się z części oficjalnej (w trakcie której absolwentom i trzecioklasistom uroczyście wręczono świadectwa i książki ufundowane przez Radę Rodziców) oraz  z krótszej artystycznej. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

 

Główną akademię, w trakcie której uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas VIII, uświetnili swoją obecnością: Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Sebastian Górski oraz Radna Rady Miejskiej i przedstawicielka Rady Rodziców pani Joanna Lisiak.

W części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówienia pani dyrektor Urszuli Twardowskiej, następnie głos zabrali przybyli goście. W czasie spotkania uczniom Siódemki, którzy w minionym roku zostali laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, wręczono dyplomy i upominki od pani Prezydent Beaty Klimek. Z kolei Rada Rodziców przygotowała specjalną nagrodę za całokształt osiągnięć sportowych w taekwando dla ucznia klasy 8b – Wiktora Szczepaniaka, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski w walkach oraz układach formalnych (swój ostatni tytuł wywalczył w tym roku), a w 2018 roku wywalczył dwukrotny tytuł Vicemistrza Europy - w walkach oraz w układach formalnych.

Nie mogło zabraknąć wspomnień samych absolwentów i słów podziękowań z ich strony. W trakcie akademii odsłonięto również pamiątkowe tablo.

Natomiast w czasie spotkania z trzecioklasistami zostały odczytane przez panią dyrektor wspomnienia o klasach napisane przez wychowawców.

Ten dzień obfitował w wiele wzruszeń. Żegnaliśmy absolwentów, a uczniowie wychowawców i nauczycieli. W czasie uroczystości  pożegnaliśmy również trzy nauczycielki odchodzące na emeryturę, które swoją wieloletnią pracą kształtowały naszą szkołę i wpływały na wysoką jakość edukacji w niej,  panie: Elwirę Adamek, Krystynę Fischer-Bąk oraz Aurelię Paczkowską.

W roli prowadzących obydwie gale zadebiutowały uczennice klas czwartych- Olga Kowalczyk  i Kinga Sorbjan. W części artystycznej wystąpili: klasa 4a i 4b oraz uczniowie z 4c, 6b, 7a i 7c.

Tegoroczne akademie przygotowały panie: Joanna Walczak, Joanna Dryjańska i Małgorzata Sępołowicz. O oprawę muzyczną zadbała pani Justyna Wojtkowiak, a o plastyczną panie Violetta Lebda i Elżbieta Bachorska. 

Autor: Joanna Dryjańska

 Galeria - zobacz