Dzień Kropki w klasie 3a

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-09-19 | Views: 285

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września przypadł tego roku w środę.

Klasa 3a wraz z wychowawczynią postanowiła włączyć się w obchody tego ciekawego i kolorowego dnia. W środę 15 września dzieci z klasy 3a przyszły do szkoły ubrane w bluzeczki, sukienki, spódniczki w kropki, a także mnóstwo kolorowych kropek zdobiło ich buzie. Na początku zajęć po zapisaniu tematu z wykorzystaniem kropek dzieci narysowały w zeszytach kropki na chybił trafił, połączyły je i przyglądając się dziełu zastanawiały się co  przypomina ich praca. Następnie poszliśmy na boisko i tam bawiliśmy się z dużą żółtą kropką do rymowanki „raz dwa trzy, kropką jesteś ty”. Na zakończenie Dnia Kropki na lekcji plastyki dzieci wykonały piękne słoneczniki z kropek, które można podziwiać w sali nr 14. Był to bardzo miły, wesoły i udany dzień zajęć lekcyjnych.

autor: Alicja Baranek