SPRAWOZDANIE Z PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-09-30 | Views: 474

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem" Kornel Makuszyński

Dnia 28 września 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I a, b, c.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym występował Kot w butach, Krasnale, Wróżka i Książka. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klas I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Następnie wysłuchali fragmentu książki „Cukierku, Ty łobuzie”.

I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy.

Violetta Kowalczyk

Anna Kubiak