Razem można więcej!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-10-06 | Views: 256

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością."

Thomas Jefferson

Szkolny Wolontariat promuje wśród młodego pokolenia postawy otwartości, bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

W miesiącu październiku zakończyła się zbiórka artykułów papierniczych w ramach akcji „Razem można więcej!”. Młodzież bardzo chętnie włączyła się w akcję, a ilość zebranych artykułów przerosła wszelkie oczekiwania. Uczniowie klasy siódmej „b” w imieniu darczyńców przekazali zebrane dary uczniom Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież została powitana przez panią dyrektor Beatę Serbakowską, która oprowadziła przybyłych po szkole. Nasi uczniowie mieli okazję z bliska poznać specyfikę placówki, miejsca nauki, zabawy: Magiczną Ścianę – interaktywne urządzenie, które pełni w szkole funkcję edukacyjną, interaktywną podłogę jak również ogród zmysłów. Odwiedziny w ZSS dla uczniów „Siódemki” były doskonałą praktyczną lekcją empatii. Koordynatorami przedsięwzięcia była pani Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Dzielmy się dobrem z innymi, a ono do nas wróci, kiedy będziemy go najbardziej potrzebować.