Europejski Tydzień Sportu w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-10-20 | Views: 242

Aktywność fizyczna to jedna z najważniejszych zasad zdrowego stylu życia. Liczy się przede wszystkim czas wysiłku i regularność ćwiczeń, a nie ich intensywność.

W myśl tych zasad każdego dnia członkowie naszej świetlicy możliwie długo przebywają na świeżym powietrzu. Najczęściej jest to plac zabaw z torem przeszkód. Tutaj uczniowie mają możliwość likwidacji zbędnych kilogramów, usprawnienia stawów i ograniczenia napięć kręgosłupa.

W dniach 23.09-30.09.2021 obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Przez ten tydzień chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na rolę ćwiczeń i zabaw ruchowych w podnoszeniu naszego nastroju i sprawności fizycznej. Na każdy dzień bez względu na pogodę wyznaczyliśmy ciekawe zadania, m.in. : „Balonikowe zabawy”, „ Skakanka, sznurek i nie tylko”, „Gimnastyka dla serca”. Kulminacją obchodów była mini dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Cała świetlica tańczyła do znanych przebojów. To był intensywny, ale i ciekawy tydzień.

Zespół Nauczycieli Świetlicy SP7