Śladami Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników – wycieczka klas: 3a i 3c

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-10-21 | Views: 254

18 października to szczególny dzień dla dzieci z klas: 3a i 3c.

Tego dnia pod opieką wychowawczyń: p. Alicji Baranek i p. Pauliny Klimek oraz p. Justyny Wojtkowiak grupa prawie 50 uczniów wyruszyła do Torunia, miejsca narodzin słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, który „wstrzymał Słońce, wzruszył Ziemię…”. Po przyjeździe na miejsce przejął nas przewodnik, który średniowieczną polszczyzną opowiadał nam o historii Torunia i pokazywał najciekawsze zabytki. Jednym z takich zabytków jest krzywa wieża. Choć niższa i młodsza od krzywej wieży w Pizie jest bardziej krzywa. Przewodnik pokazał nam też kamienicę, w której prawdopodobnie urodził się Mikołaj Kopernik. Po zwiedzaniu przewodnik podzielił nas na trzy grupy, rozdał mapki i zadania i wszyscy wyruszyliśmy ulicami miasta, by rozwiązać zadania i zdobyć nagrodę. Ta gra miejska mobilizowała do działania, z radością i śmiechem dzieci biegały od punktu do punktu i rozwiązywały zagadki. Wszystkim grupom udało się rozwiązać zagadki i otrzymać słodki upominek. Następnie udaliśmy się na warsztaty wypiekania pierników pod okiem mistrza piekarnictwa. Czas szybko płynął, więc po zjedzeniu posiłku w MacDonalds zakupiliśmy pamiątki z pobytu w tym pięknym i zabytkowym mieście. Obarczeni pamiątkami, zadowoleni i pełni wrażeń wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Torunia została przygotowana przez Biuro Podróży „Grześ” pana Grzegorza Serbakowskiego.

autor: Alicja Baranek