Sprawozdanie z warsztatów z recykilngu książek

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-05-10 | Views: 198

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W naszej szkole z okazji tego święta zostały zorganizowane warsztaty z recyklingu książek. Celem spotkania było przedstawienie uczniom nietypowych możliwości wykorzystania zużytych, niepotrzebnych książek, pobudzenie i rozwinięcie ich kreatywności. Uczniowie klasy 5a w specjalnie przygotowanej czytelni, wyposażeni w przedmioty (książki, kleje, nożyczki i inne akcesoria plastyczne) przywitali się z prowadzącą warsztaty - pracownicą Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Panią Anetą Błaszczuk, wysłuchali krótkiego wstępu do warsztatów oraz zajęli miejsca przy stołach. Następnie rozpoczęli pracę, korzystając z przygotowanych wcześniej narzędzi. Efektem działań były papierowe jeże, wykonane ze zużytych książek. Uczniowie dokonali oceny swoich prac i przebiegu warsztatów.Zdobyli wiedzę na temat ponownego wykorzystania pozornie bezużytecznych przedmiotów, co rozbudziło ich kreatywność. Udział w warsztatach umożliwił uczniom zyskanie nowej optyki w zakresie recyklingu.

Violetta Kowalczyk