Higiena jamy ustnej

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-09-10 | Views: 1124

Mój piękny biały uśmiech

Realizując jedno z zadań programu Szkoły Promującej Zdrowie wychowawczyni klasy II a Alicja Baranek przygotowała dla swych uczniów lekcję poświęconą higienie jamy ustnej.

Dzieci wypowiadały się na temat pracy stomatologa, własnej dbałości o czystość ząbków, by uśmiech był biały i śliczny. Na podstawie kart pracy obejrzały i dowiedziały się jak zbudowany jest ząb, kiedy wychodzą i wypadają zęby mleczne, jakie jeść pokarmy, aby ząbki były mocne i nie psuły się. Dzieci rysowały także uśmiechnięty zdrowy ząb i ząb chory, na którym jest dużo śladów próchnicy oraz swoją wymarzoną szczoteczkę do zębów. Najlepszą częścią lekcji dla dzieci był moment, kiedy poszliśmy do łazienki umyć po śniadaniu zęby pastą z fluorem. Dzieciom tak się to podobało, że mycie zębów wprowadzimy w naszej klasie na stałe choć raz w tygodniu.

Galeria - zobacz