Ekologiczne warsztaty

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-02-16 | Views: 177

W wytwarzaniu energii cieplnej oraz elektrycznej coraz większe znaczenie zyskują odnawialne źródła, które są zasobami niewyczerpalnymi.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pozwala nie tylko zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, lecz również  pozyskać czystą energię. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Twoja Energia”, które zostały zrealizowane przez edp Renewables, inwestora farm wiatrowych. Uczniowie pogłębili wiedzę o zielonej energii, poznali rodzaje odnawialnych źródeł energii. Wybrali się w ekologiczną podróż, podczas której poznali energię: wiatrową, słoneczną, geotermalną, wodną, i pochodzącą z biomasy. Wzbogacili wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego w życiu codziennym. Nieszablonowe zajęcia umożliwiły najmłodszym dzieciom pogłębić wiedzę, zainteresowania na temat ekologii oraz kształtować w sobie zachowania i postawy proekologiczne.