Turnieje siatkarskie chłopców

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-03-01 | Views: 120

We wtorek 28 lutego w SP11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się zawody siatkarskie chłopców o mistrzostwo gminy.

Nasza szkoła wystawiła reprezentacje w obu kategoriach wiekowych. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na dwóch boiskach. Chłopcy z klas 4-6 toczyli mecze na zasadach mini-siatkówki, uczniowie klas 7-8 grali na pełnowymiarowym boisku. W obu turniejach nasze reprezentacje pokazały się z dobrej strony. Starsi wyszli z grupy na drugim miejscu i zagrali w meczu o brązowe medale. Mecz o III miejsce był bardzo wyrównany i emocjonujący. Po rozegraniu decydującego seta to nasi chłopcy zajęli miejscu tuż za podium.Dryżyna młodsza sprawiła natomiast wiele radości wygrywając wszystkie spotkania wygrała turniej i zabrała okazały puchar do naszej szkoły. Zespół młodszy składał się głównie z chłopców klasy sportowej 5S, których wsparli dwaj uczniowie z klasy 6B.Wygrywając rozgrywki gminne awansowali oni do turnieju powiatowego, który odbędzie się w piątek 3 marca w Raszkowie.