Kuźnia talentów plastycznych

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-03-13 | Views: 124

XXVI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zimowe pejzaże” okazał się bardzo szczęśliwy dla wychowanków Siódemki.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Na konkurs adresowany dla uczniów klas I – III można było przesłać jedynie 5 prac z każdej kategorii wiekowej. Jury obradowało w składzie Cezary Janiszewski oraz Maria Szeląg i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Zdobywczynią I miejsca na poziomie klas pierwszych została Gabriela Jaśniaczyk z klasy pierwszej b. Ta wyjątkowo zdolna dziewczynka na zajęciach plastycznych wykonała swoją pracę w niełatwej technice wydrapywanki. Miejsce III w tej samej kategorii wiekowej przypadło Gabrieli Garczarek z klasy pierwszej b. Praca Gabrysi to przepełniona światłem i świetnym wyczuciem koloru obraz ukazujący zimowe zabawy dzieci na śniegu. Praca powstała w technice pasteli olejnej. Opiekę artystyczną nad laureatkami sprawuje Violetta Lebda.

Gratulujemy znakomitej twórczej pracy!