Nagrody dla uczniów

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-03-18 | Views: 140

17 marca odbyło się podsumowanie  i wręczenie  nagród laureatom szkolnych konkursów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Głównymi celami takiej formy obchodzenia tego święta były: kształcenie świadomości językowej oraz popularyzacja języka polskiego. Bardzo cieszy nas fakt, że co roku zmagania konkursowe spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach przebiegała na wysokim poziomie. Czwartoklasiści przygotowali niezwykle pomysłowe i starannie wykonane plakaty promujące język ojczysty. Reprezentanci klas piątych i szóstych zaprezentowali swoje talenty recytatorskie w konkursie  „Łamańce językowe” , a ósmoklasistki podzieliły się swoimi bardzo dojrzałymi refleksjami o roli języka polskiego, redagując rozprawkę. Laureaci  nagrody i dyplomy odebrali z rąk pani wicedyrektor Bogny Roszyk.  Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszych działań.

Joanna Dryjańska

Danuta Żywica