Ogólnopolski Sukces w Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-12-21 | Views: 387

Po raz XVI odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”.

W konkursie, który cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie, organizowanym przez Wawerskim Centrum Kultury, kolejny znaczący, artystyczny sukces odnieśli wychowankowie Violetty Lebdy. Autorzy nagrodzonych prac wykazali się talentem i wyobraźnią. Efektem było wykonanie podczas zajęć plastycznych pomysłowych, oryginalnych małych dzieł sztuki z wykorzystaniem filcu, wstążek, koralików, igły, nitki, nawiązujących do zwyczajów bożonarodzeniowych, które urzekały swym pięknem. Wśród najlepszych młodych artystów znalazł się Jędrzej Michalak z klasy czwartej „b”, który stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce. II miejsce otrzymała Wiktoria Depiak uczennica klasy czwartej „b”. W kategorii powyżej 13 lat I miejsce jury przyznało Natalii Pokrywie z klasy siódmej „a”, natomiast wyróżnienie przypadło Nikodemowi Spurtaczowi uczniowi klasy siódmej „a”. Nagrodzone i wyróżnione ozdoby była efektem wielkogodzinnej twórczej pracy. Sukces młodych artystów w tak dużej, prestiżowej imprezie zasługuje na największe słowa uznania dla ich talentu.

Gratulujemy!