Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „List do ulubionego pisarza”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-03-05 | Views: 375

W miniony weekend w stolicy Wielkopolski odbyły się Poznańskie Targi Książki.

Od siedemnastu lat jednym z wydarzeń towarzyszących tej imprezie jest konkurs literacki skierowany do młodych pisarzy. W tym roku Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie POSNANIA oraz Radio POZNAŃ, czyli organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaproponowali następujący temat: „List do ulubionego pisarza”. Jak informują organizatorzy, na tegoroczny konkurs przesłano ponad 600 prac. Jury postanowiło nagrodzić 44 listy (w czterech kategoriach wiekowych) i przyznać ich autorom równorzędne nagrody. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Antonina Kubica z klasy 5b. Jak podkreślili jurorzy w komunikacie pokonkursowym, nagrodzone prace cechowały: ciekawe podejście do tematu, dobry język i oczywiście samodzielność.

Antosi raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

J. Dryjańska