Laureatki Powiatowego Konkursu POETYCKA WIOSNA

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-03 | Views: 367

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim był organizatorem VII Powiatowego Konkursu  POETYCKA WIOSNA.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Każdy uczestnik mógł nadesłać trzy utwory. Celem tego wydarzenia jest promocja zdolnej młodzieży powiatu ostrowskiego, propagowanie piękna języka polskiego i uwrażliwianie młodzieży na wartość słowa. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Zespole Szkół Usługowych 29 maja. W kategorii szkół podstawowych dwie nagrody przypadły uczennicom Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Pokrywa z klasy VII a, wyróżnienie otrzymała Gabriela Krakowska z klasy VI b. Opiekunem polonistą Gabrysi i Natalii jest Grażyna Krolek. Pięknym słowem przywitał wszystkich uczestników spotkania  dyrektor szkoły- Dariusz Kaczmarek. Koordynatorem wydarzenia jest  Teresa Kuleszewicz , która pogratulowała młodym twórcom wielkiej wyobraźni i wrażliwości. Każdy laureat odczytał przed zebranymi gośćmi jeden swój tekst, następnie uczniowie ZSU zaprezentowali krótki program artystyczny. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs POETYCKA WIOSNA daje ostrowskiej młodzieży możliwość spotkania się w gronie wielbicieli poezji i pięknego słowa. Wiersze wypowiadane przez uczniów wzbudzały refleksji i wzruszenie. W świecie pełnym pośpiechu i natłoku informacji żyją młodzi ludzie o bardzo wrażliwych sercach i umysłach.

autor: Grażyna Krolek