Nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Architektoniczne perełki"

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-09-20 | Views: 446

W środę, 18 września 2019 roku miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Architektoniczne perełki”, który został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Połączeni sztuką”.

Na konkurs napłynęły 295 prac plastycznych, których autorami były dzieci i młodzież, w wieku od 8 do 15 lat. Komisja artystyczna w składzie Ewa Malarczyk - plastyk, Renata Sikora – animator kultury, po przeglądzie nadesłanych prac, biorąc pod uwagę walory artystyczne, oryginalne rozwiązania kompozycyjne, nagrodziła i wyróżniła 32 prace plastyczne, które złożyły się na ekspozycję. Najwyżej ocenione zostały prace wykonane przez Laurę Grzeszczyk, Jagodę Henczel, Nikodema Spurtacza. Wyróżnienie przypadło Laurze Kaźmierczak oraz Alanowi Michalakowi. Nagrodzeni młodzi artyści dokonali plastycznej interpretacji Pałacyku Myśliwskiego w Antoninie, II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, wieży w parku im. Adama Mickiewicza, konkatedry św. Stanisława Biskupa. Konkurs był doskonałą okazją do zaznajomienia młodych ludzi z wyjątkowymi walorami architektonicznymi naszego miasta i powiatu. Opiekunami artystycznym nagrodzonych uczniów były Violetta Lebda i Alicja Baranek.

Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów artystycznych !