Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-07 | Views: 396

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i  językiem, ale czynem i prawdą".

Jan Paweł II

W dniu 29 listopada, nasza szkoła wzięła udział  w obchodach 15- lecia działalności wolontariatu Szkolnego Koła ”Pomocna dłoń” działającego przy Szkole Podstawowej nr 5.

Podczas uroczystości mogliśmy zobaczyć występy artystyczne, przygotowane przez wychowanków  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Borzęciczek. W trakcie uroczystości, przeprowadzony został także Międzyszkolny konkurs pod hasłem ”Wolontariat w poezji”. Każda szkoła, która wzięła udział w konkursie, miała za zadanie zaprezentować swój autorski wiersz. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z kl. V b, Magdalena Rataj - laureatka wiersza pt.:”Wolontariat”. Za swoją interpretacje wiersza otrzymała nie tylko gromkie brawa, ale również została nagrodzona upominkami i dyplomem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

autor: Elżbieta Bachorska