Radość z sukcesów uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-04-21 | Views: 168

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema w ciągu ostatnich tygodni wzięli udział w  konkursach literackich o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim.

 

 

  Pomimo trudnego dla nich czasu, postanowili napisać teksty literackie i wysłać je na konkursy do różnych miejsc  w Polsce. Oryginalność formy i treści utworów zaowocowała licznymi sukcesami. W XXXIX Wojewódzkim Konkursie Literackim TURNIEJ BIAŁYCH PIÓR im. EWY GAJOWIECKIEJlaureatami zostali: Natalia Pokrywa zajęła III miejsce w kategorii poezja – grupa starsza. Magdalena Rataj i Jaśmina Krysztofiak uzyskały wyróżnienia w kategorii grupy młodszej. Opiekunką uczennic Natalii i Magdaleny jest  Grażyna Krolek . Pani Joanna Dryjańska jest opiekunem Jaśminy. Prace w Wojewódzkim Turnieju Białych Piór oceniało jury w składzie: Emilia Gałczyńska- poetka, krytyk literacki, znawczyni sztuki, Maria Magdalena Pogaj – poetka, prozaik, krytyk literacki, fotografka,  Andrzej Sikorski- poeta, prozaik, archeolog. Na konkurs nadesłano prace 249 młodych autorów, każdy mógł przesłać 3 teksty. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt szkół z całej Wielkopolski. Konkurs jest objęty Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie po raz XXI zorganizował Ogólnopolski Konkurs Poetycki BEZ GRANIC. Jury konkursu w składzie: Antoni Dobrowolski- poeta, krytyk literacki, Lilianna Zaręba- polonistka, Jolanta Kupiec- prezes Grupy Twórczej CUMULUS , postanowiło nagrodzić dwoje uczniów z Ostrowa Wielkopolskiego. Wyróżnienia przyznano Mateuszowi Gumiennemu i Magdalenie Rataj.  Na konkurs napłynęło ponad 500  wierszy. Opiekunem Mateusza i Magdy jest polonistka  Grażyna Krolek. Wielkim sukcesem mogą pochwalić się uczniowie z Siódemki, którzy zostali laureatami XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku.  W komisji konkursu zasiadali: Maciej Woźniak- krytyk literacki, poeta, eseista, Elżbieta Woźniak- polonistka. Jury postanowiło nagrodzić  Natalię Pokrywę, która zdobyła II miejsce za zestaw wierszy. III miejsce zajęła Magdalena Rataj za zestaw wierszy. Mateusz Gumienny uzyskał wyróżnienie za wiersz ,,Firanka”.  Opiekunem laureatów jest polonistka Grażyna Krolek.

Gratulujemy gorąco naszym uczniom talentu i wytrwałości w rozwijaniu swoich literackich pasji. Nauczanie zdalne to forma pracy z uczniami, która nie wyklucza twórczych relacji pomiędzy uczniem i nauczycielem. Każdy czas można przeżyć ciekawie. Otaczający świat jest nieustającą inspiracją do rozważań i refleksji na każdy temat.