Spektakularny sukces uczniów „Siódemki"

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-12-30 | Views: 291

Wspaniałymi sukcesami uczniów „Siódemki” kończy się 2020 rok.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Spacer po moim mieście im. Antoniego Serbeńskiego”, młodzi adepci sztuki zdobyli liczne nagrody. Przedsięwzięcie została ogłoszone przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim oraz Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Organizatorzy zachęcili dzieci i młodzież do poznania twórczości wybitnego artysty południowej Wielkopolski Antoniego Serbeńskiego, który uwiecznił na płótnach i papierze wiele urokliwych zakątków południowej Wielkopolski. Tematyka prac nawiązywała do regionu, architektury, przyrody, krajobrazu, portretowania ludzi. Nagrodzone prace powstały w technikach plastycznych uprawianych przez artystę. Weryfikacji i oceny efektów pracy uczniów dokonała komisja w składzie: przewodniczący Krzysztof Ryfa – artysta plastyk oraz Karolina Treska – artysta plastyk. W grupie wiekowej 10 – 12 lat jury przyznało nagrody: Idze Depiak, Wiktorii Depiak, Juliannie Grzeszczyk, Jagodzie Henczel, Marcie Jamry, Magdalenie Rataj oraz Marcelowi Kwiasowskiemu. W grupie wiekowej 13 – 16 lat nagrody przypadły: Marcie Popiel, Kai Śniegockiej, Weronice Moś, Ince Nowakowskiej. Nagroda dyrektora MDK trafiła do Bogumiły Spaleniak. Podopieczni Violetty Lebdy w nagrodzonych obrazach, które powstały jeszcze podczas nauki stacjonarnej zobrazowali piękno architektury, martwej natury oraz portrety. Ze względu na trwająca w Polsce pandemię wystawa w galerii MDK została otwarta bez uroczystego wernisażu, a nagrodzone prace zostały zaprezentowane w formie wystawy prac online.

Uzdolnionym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych laurów!