Osiągnięcia plastyczne uczniów „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-04-24 | Views: 253

W czwartek, 22 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce podsumowanie połączone z wernisażem wystawy prac Powiatowego Konkursu Plastycznego „Warto ocalić od zapomnienia... Małe ojczyzny w rysunku".

Głównym celem przedsięwzięcia było zobrazowanie w formie plastycznej zabytku, który godny jest zapamiętania. Dało to możliwość rozpropagowania wyjątkowych, ciekawych i wartościowych miejsc naszej ojczyzny oraz zapoznania z ich niejednokrotnie niezwykłą historią. Przewodniczącym komisji konkursowej była artystka plastyk Agnieszka Lisiak - Skórka. Uczniowie „Siódemki” odnieśli znaczące sukcesy. Spośród podopiecznych Violetty Lebdy najwyżej została oceniona praca malarska Inki Nowakowskiej uczennica klasy siódmej „d”, która zdobyła I miejsce. II miejscu ex aequo zajęli Paulina Hanćkowiak z klasy siódmej „c” oraz uczeń klasy siódmej „a” Kaper Bednarek. Marta Popiel z klasy siódmej „a” oraz Kacper Kończewski  uczeń klasy siódmej „c” za swoje prace uzyskali III miejsce. Wyróżnienie otrzymały Milena Żurawska uczennica klasy siódmej „b” oraz Nina Lisiak i Bogumiła Spaleniak z klasy siódmej „c”. Warto zwrócić uwagę na indywidualny charakter każdej pracy. Młodzi plastycy ukazali wyjątkowe perełki architektury, które urzekały swym pięknem, wyjątkowością i niepowtarzalnością. Można było podziwiać przepiękne interpretacje pałacyków, zamków, kościołów … .

Młodym artystom gratulujemy zaangażowania w prace twórczą i rozwijaniu talentów i pasji.