Wycieczka do biblioteki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-11-08 | Views: 609

Realizacja programu "Otwarta Firma"

Uczniowie klasy IIc  pod opieką pani Marii Kuczer – Dobiszewskiej i pani Anny Kubiak - pojechali autobusem komunikacji miejskiej do Publicznej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach programu „Otwarta Firma” dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zwiedziły wypożyczalnię i  poznały zasady funkcjonowania  biblioteki. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach czytelniczych związanych z Dniem Postaci z Bajek. Pani bibliotekarka przygotowała dla  nich wiele atrakcji: rozwiązywali zagadki, układali bajkowe postacie z puzzli, porządkowali książki w kolejności alfabetycznej i kolorowali obrazki. Były też zajęcia ruchowe, a mianowicie wyścigi w kaloszach szczęścia i przymierzanie bucika Kopciuszka. Uczniowie w skupieniu wysłuchali czytanej przez panią Mariolę książeczki pt: „O dzieciach, które kochają książki”. Z kolei odgadywanie głosów przyrody oraz przebieranie się w stroje postaci z bajek dało dzieciom sporo radości. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zakładkę do książki i coś słodkiego.

autor: Maria Kuczer_Dobiszewska