________________________________________________________________________________________________________________                                                                                                                                  

 

 

 

....................................................................................

VII WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY- informacje

........................................................................         

 

                                                                 aktualne miejsce  sprzedaży mundurków na nowy rok szkolny

  

...................................................................................................................................................................................    

 

Informacja dla szkół - szczepienia

 

Kwestionariusz dla osoby niepełnoletniej

 

 

 

21 października 2021   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

Konkurs recytatorski „Godomy po naszemu”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-12-06 | Views: 273

 

W grudniu odbył się konkurs recytatorski „Godomy po naszemu”. 

 

 

 Przedsięwzięcie odbyło się w formie online, a wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VII. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie gwary oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich talentów recytatorskich. Konkurs ukazał bogactwo różnorodnych tekstów napisanych w gwarze poznańskiej, a młodzi oratorzy musieli zmierzyć się z trudnym słownictwem. 

„Stoi na stacji wielgachno bana

cało w oliwie jest opypłana.                                                                                                                        

a palacz ciyngiym wef ni hajcuje.

wef kożdym klunkrów jest nawalone…”. 

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: 

I miejsce - Bartosz Handke kl. VI d

II miejsce - Alicja Matysek kl. VI c

III miejsce - Julianna Grzeszczyk kl. VI b oraz Zuzanna Stawik kl. VII d

Wyróżnienia: Agnieszka Kląskała kl. IV c, Oliwia Półtoraczyk kl. VI s, Magdalena Śniegocka kl. VI b, Helena Popiel kl. IV a, Wiktoria Głodek kl. VI b, Laura Grzeszczyk kl. VI b, Hubert Gąbka kl. VI c, Joanna Gawronek kl. IV a, Jan Mrowiński kl. VI b, Antonina Małecka kl. IV a, Julia Działoszyńska kl. VI s, Olga Kowalczyk kl. IV a, Igor Witkowski kl. VI c,  Marianna Kryjom kl. VI c. 

Gratulujemy wszystkim uczniom!



Return
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

...

.......................................................

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________