AKTUALNOŚCI ................................................................................................................................................................................
Spotkanie partnerskie w Portugalii
Categories: |
Author: Ewa Bartczak |
Posted: 2017-12-03 |
Views: 552
I etap międzynarodowego projektu „ No place for hate” już za nami
W dniach 25 -30 listopada 2017 w mieście Santarem w Portugalii odbyło się I międzynarodowe spotkanie przedstawicieli szkół partnerskich w ramach projektu " No place for hate " realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w ramach programu Erasmus+.
W wizycie w szkołach podstawowych z grupy szkół „ Agrupamento de Escolas Alexandre Herculano” uczestniczyła dyrektor szkoły pani Urszula Twardowska, koordynator projektu pani Monika Dryjańska oraz nauczyciel języka niemieckiego pani Ewa Bartczak. Organizatorzy spotkań międzynarodowych stawiają sobie za cel integrację środowiska nauczycieli , poznanie zasad funkcjonowania systemu edukacyjnego w różnych krajach europejskich, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie edukacji oraz poszukiwanie wspólnych kierunków działań w ramach współpracy międzynarodowej. Wizyta partnerska w Portugalii miała na celu realizację czynności związanych z planowaniem i wdrażaniem działań projektowych na kolejne 2 lata realizacji zadań związanych z popularyzacją różnorodności kulturowej i narodowościowej. Podczas spotkania dyrektorzy i nauczyciele z Anglii, Chorwacji, Rumunii i Turcji mieli możliwość zwiedzania obiektów szkolnych, uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych i panelach dyskusyjnych wymieniając doświadczenia i planując kolejne wymiany młodzieży w ramach projektu. Tygodniowy pobyt obfitował w różnorodne zajęcia, łączące zarówno zwiedzanie pięknych zakątków Portugalii jak również trudną pracę, związaną z tematem przewodnim całego projektu „ No place for hate” Dużym sukcesem wyjazdu było opracowanie przez wszystkich partnerów wspólnych metod i rozwiązań w zakresie dalszych zadań realizacji projektu a tym samym stworzenie nowych perspektyw edukacyjnych naszych uczniów.
Uczniowie i nauczyciele korzystający z szansy wymiany międzykulturowej doświadczają za każdym razem możliwości własnego rozwoju osobistego, mają znaczący wpływ na życie partnerskiej szkoły, jej środowiska i całej społeczności.
Wyjazdy w ramach programu Erasmus + to realizacja projektu, ale również możliwość poznania nowych ludzi, zawiązania nowych przyjaźni i odwiedzenia ciekawych miejsc. To właśnie nauczyciele ostrowskiej siódemki pragną zaproponować swoim uczniom w kolejnych 2 latach realizacji projektu.
Kolejne spotkanie partnerów projektu odbędzie się w kwietniu w Wielkiej Brytanii, a najważniejszym jego celem będzie spotkanie uczniów partnerskich szkół.
Galeria- zobacz
Return
|